انتشار : 1397/11/03 بازدید : 1789

امروز ما با یک فاجعه در آموزش دامپزشکی مواجه هستیم/ آیا تولید دانشگاه افتخار است یا تولید دانش؟!

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین‌المللی کلینیسین‌های دام‌های بزرگ با بیان اینکه حضور اساتید بزرگ حرفه دامپزشکی باعث قوت و غنای این کنگره خواهد بود، گفت: «گرامی‌داشت دکتر بازرگانی در این کنگره، باعث حضور پررنگ‌تر اساتید در این همایش شده است.»

«دکتر محمدرضا صفری» افزود: دکتر بازرگانی برای جلوگیری از افزایش دانشکده‌ها مبارزه کردند و امروز خوشبختانه دکتر پیغمبری هم پایمردی می‌کنند و اجازه افزایش دانشکده‌ها را نمی‌دهند.
 
🔸رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین‌المللی کلینیسین‌های دام‌های بزرگ با بیان اینکه حضور اساتید بزرگ حرفه دامپزشکی باعث قوت و غنای این کنگره خواهد بود، گفت: «گرامی‌داشت دکتر بازرگانی در این کنگره، باعث حضور پررنگ‌تر اساتید در این همایش شده است.»

🔹 «دکتر محمدرضا صفری» با بیان اینکه صفات و ویژگی‌های فراوانی را می‌توان برای دکتر بازرگانی مثال زد، تصریح کرد: «سخت‌کوشی، تلاش فراوان، جدیت، اخلاق و مهربانی از ویژگی‌های بارز دکتر بازرگانی است که این ویژگی‌ها باید در دانشگاه تدریس شوند. سوال اینجاست که دکتر بازرگانی چطور بازرگانی شد؟ ما باید این مساله را شناسایی کنیم تا بتوانیم منش ایشان را ادامه دهیم.»

🔸وی ادامه داد: «آن چیزی که بازرگانی را ساخت، این بود که ایشان تغییر را بنیان گذاشت و تغییر را از خود شروع کرد. جامعه ما نیاز به تغییر دارد. چهل سال از انقلاب گذشت و این مدت برای بلوغ و تکامل کفایت می‌کند. امروز باید تغییرات اساسی در رفتار خود ایجاد کنیم و در دامپزشکی باید این تغییر را رقم بزنیم.»

🔹رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه مهمترین بنیان ماندگار دکتر بازرگانی در حوزه آموزش بوده است، خاطرنشان کرد: «ایشان زمانی که مسئول گروه تخصصی دامپزشکی بودند، بر فعالیت تنها۲ دانشکده پافشاری کردند و دانشکده‌های اضافه تعطیل شد، به گونه‌ای که ۴ دانشکده دامپزشکی تبدیل به ۲ دانشکده شد.»

🔸وی با طرح این سوال که "آیا تولید دانشگاه افتخار است یا تولید دانش؟"، ادامه داد: «دکتر بازرگانی برای این مساله مبارزه کردند و امروز خوشبختانه دکتر پیغمبری هم پایمردی می‌کنند و اجازه افزایش دانشکده‌ها را نمی‌دهند. امروز ما با یک فاجعه در آموزش دامپزشکی مواجه هستیم و نیاز داریم که برای بزرگ شدن حرفه از بزرگانی مثل دکتر بازرگانی تاثیر بگیریم و به سمت تغییر حرکت کنیم تا باسواد شویم.»