انتشار : 1398/07/09 بازدید : 1860

پیگیری مطالبات دامپزشکی این بار در ایستگاه شورای شهر تهران

دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران با مهندس محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا دکتر صفری به اتفاق دکتر لامعی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی این سازمان ظهر امروز با حضور در محل شورای شهر اسلامی تهران با مهندس محسن هاشمی رئیس این شورا دیدار و گفت و گو کردند.

🔸بر اساس این گزارش دکتر صفری در ابتدای این دیدار ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی و خدمات ارزنده ایشان به بخش دامپزشکی، توضیحاتی در خصوص نحوه فعالیت سازمان نظام دامپزشکی ارائه کرد.

🔹وی با اشاره به وجود بیش از ۵۰۰ هزار قلاده حیوان خانگی در تهران، استقرار و فعالیت کیلینکها و مراکز درمانی دامپزشکی در سطح شهر را در جهت تامین بهداشت و سلامت جامعه ضروری دانست و عنوان کرد: امروزه با تغییر نگاهی که در جامعه نسبت به نگهداری حیوانات همراه رخ داده است فرصت مناسبی جهت همکاری سازمان نظام دامپزشکی با مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران در جهت تامین نیازهای بهداشتی شهر و استقرار مراکز درمانی وکلینیکهای دامپزشکی  وجود دارد.

🔸رئیس سازمان نظام دامپزشکی همچنین اظهار داشت: ساماندهی حیوانات بدون صاحب در شهر تهران موجبات ارتقای سطح بهداشت جامعه، سلامت شهری و جلوگیری از انتقال بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان را فراهم خواهد آورد و سازمان نظام دامپزشکی به پشتوانه اعضای فعال خویش آمادگی خود را برای کمک و ورود به این موضوع اعلام می‌دارد.

🔹مهندس محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور رئیس سازمان با اشاره به جریحه دار شدن احساسات اقشار مختلف جامعه از حوادث اخیر حیوان آزاری بر ضرورت وضع قوانین و مقررات کامل و جامع به منظور حفظ و رعایت حقوق حیوانات اعم از خانگی و بدون صاحب تأکید کرد.

🔸وی اهمیت کلینیکها و مراکز درمانی دامپزشکی را مانند مراکز خدمات جامعه پزشکی عنوان کرد و گفت: شورای اسلامی شهر تهران آمادگی پیگیری موضوعات و مباحث دامپزشکی به خصوص مساعدت و همکاری با سازمان نظام دامپزشکی به منظور تسهیل فعالیت مراکز درمانی دامپزشکی شهر تهران را دارد. 

🔹مهندس هاشمی همچنین توصیه کرد طرح جامعی توسط سازمان نظام دامپزشکی در جهت حل مشکلات مختلف مراکز درمانی دامپزشکی تهیه و به شورای شهر تهران پیشنهاد گردد تا از طریق ساز و کارهای قانونی موجود در دستور کار شورا قرار گرفته و به صورت ریشه ای مسائل و مشکلات مربوط به استقرار و فعالیت مراکز درمانی دامپزشکی حل و فصل گردد. 

🔸شایان ذکر است رئیس سازمان نظام دامپزشکی در پایان این دیدار با اشاره به در پیش بودن ۱۴ مهر روز ملی دامپزشکی پیشینه‌ای از این رویداد و دلیل نامگذاری این روز به نام روز ملی دامپزشکی ارائه داد و از مهندس هاشمی و اعضای شورای شهر تهران برای حضور در ویژه مراسمی که به همین مناسبت برگزار می‌شود دعوت به عمل آورد، مهندس هاشمی نیز در پایان این دیدار با تبریک روز ملی دامپزشکی به خانواده بزرگ دامپزشکی از طرح این مناسبت در جلسه آتی شورای شهر تهران خبر داد.