انتشار : 1398/07/15 بازدید : 573

نرخ بیکاری دامپزشکان در همدان منفی است

دکتر ذوالحواریه رییس نظام دامپزشکی استان همدان گفت: نرخ بیکاری دامپزشکان در همدان منفی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سید مسعود ذوالحواریه در مراسم روز دامپزشک در استان اظهار کرد: دامپزشکی دو ماموریت بزرگ برعهده دارد که یکی پیشگیری از بیماری‌های دامی و دیگری تامین امنیت غذایی است.

🔹وی با بیان اینکه دامپزشکان در گمنامی تلاش می‌کنند بشریت گرفتار بیماری نشود و غذای سالم با منشأ دامی در اختیار مردم قرار گیرد گفت: همدان یکی از استان‌های ممتاز در کشور است چراکه در تمام مراکز طبخ غذا یک ناظر بهداشتی حضور دارد.

🔸رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان همدان با اشاره به اینکه این طرح در کشور بی‌نظیر است که در استان فراگیر شده افزود: این طرح اخیراً در برخی از واحدهای تهران به صورت پایلوت اجرا می‌شود و مانند همدان فراگیر نیست.

🔹وی با بیان اینکه نظام دامپزشکی ساماندهی امور صنفی دامپزشکی را برعهده دارد و خوشبختانه وضعیت خوبی را شاهد هستیم گفت: در حوزه دکتری دامپزشکی نرخ بیکاری منفی است و در حوزه کارشناسی و کارشناسی ارشد این نرخ پنج درصد است که آن هم مربوط به خانم‌ها می‌شود.

🔸ذوالحواریه با اشاره به اینکه صنف نظام دامپزشکی آموزش مستمر به همکاران  را در برنامه دارد افزود: با آغاز کار شورای نظام دامپزشکی، هر ماه یک کارگاه برگزار می‌شود.

🔹رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز با بیان اینکه همکاران دامپزشکی شبانه‌روزی در تامین امنیت غذایی دارند و باید قدردان زحمات آنها بود اظهار کرد: اجرای طرح آنلاین بازرسی یکی از ضرورت‌هاست چراکه امکانات به روز در حوزه دامپزشکی و جهاد کشاورزی مورد نیاز است.

🔸منصور رضوانی‌جلال با تاکید به اینکه این سامانه امکانی را فراهم می‌کند که در کوتاه‌ترین مدت پاسخگوی ارباب رجوع باشیم گفت: سالانه 370 تن شیر در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به وجود 379 هزار دام سنگین  و یک‌میلیون و 500 هزار واحد دام سبک در استان افزود: سالانه بیش از 70 هزار تن مرغ در استان تولید می‌شود