انتشار : 1398/08/22 بازدید : 1577

وزارت جهاد کشاورزی اقدام مناسبی در خصوص تعرفه‌های خدمات دامپزشکی انجام نداده است

ویژه مراسم میلاد حضرت رسول اکرم (ص) وحضرت امام صادق(ع) و نیز بزگداشت روز دامپزشکی امشب در فرخ‌شهر استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

 دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی در این مراسم ضمن تبریک مناسبت‌های مذکور در خصوص موضوع تعرفه‌های خدمات دامپزشکی بیان داشت: متاسفانه با گذشت دو سال و علیرغم پیگیری‌های مستمر سازمان نظام دامپزشکی وزارت جهاد کشاورزی که متولی ابلاغ تعرفه‌ها است اقدام مناسبی به‌ویژه در بحث افزایش آن و علی الخصوص افزایش تعرفه واکسیناسیون انجام نداده است.

🔹 وی گفت؛ در حوزه پزشکی دولت متولی تعیین تعرفه است زیرا سازمان‌های بیمه گر طرف پرداخت هزینه‌ها هستند اما در بخش دامپزشکی رویه متفاوت است و دستگاه‌های دولتی اصولا نقشی در تامین هزینه خدمات دامپزشکی ندارند به همین دلیل با افزایش نرخ تورم و بالا رفتن نجومی هزینه‌ها در بخش دامپزشکی توجه لازم به اصلاح و ترمیم تعرفه‌ها متناسب با نیاز روز صورت نمی‌گیرد.

🔸دکتر صفری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نماینده مجلس شورای اسلامی حاضر در این مراسم و نیز استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار اصلاح قانون و حذف قید ابلاغ تعرفه‌های خدمات دامپزشکی توسط دولت شد.

 🔹وی در بخش پایانی سخنان خود به مطالبه حداکثری جامعه دامپزشکی برای الحاق به وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و آن را ناشی از همین نادیده گرفته شدن و شنیده نشدن خواسته‌های به حق حوزه دامپزشکی به خصوص در بخش غیر دولتی دانست.