انتشار : 1398/09/26 بازدید : 584

عضویت نزدیک به ۴۰ هزار نفر در نظام دامپزشکی کشور

رییس سازمان نظام دامپزشکی گفت: سازمان نظام دامپزشکی نزدیک به ۴۰ هزار نفر عضو متخصص و تحصیل کرده دارد که ۲۵۰۰ نفر از این اعضا در آذربایجان غربی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، دکتر محمدرضا صفری در دیدار با رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان این مطلب اظهار کرد: دامپزشکی استان آذربایجان غربی در زمینه کنترل بیماری و سلامت محصول پیشرو است و اقدامات خوبی را در راستای رسالت خود انجام داده است.

🔹دکتر صفری افزود: امروز سازمان نظام دامپزشکی در جایگاهی است که توانمندی‌های بزرگ قانونی و مهمی در سطح کلان تصمیم‌ گیری‌ها دارد و تلاش می کند از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بهره برداران بخش کشاورزی استفاده کند.

🔸وی اضافه کرد: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی و پیرا دامپزشکی در نظام دامپزشکی کشور عضویت دارند.

🔹دکتر صفری بیان کرد: تمام تلاش مجموعه نظام این است که در کنار متولیان بخش کشاورزی در جهت خدمت به بهره برداران  بخش کشاورزی باشند.

🔸وی ادامه داد: سازمان نظام دامپزشکی با وجود اینکه از نظر مالی و حقوقی یک سازمان غیردولتی و مستقل است،نیازمند تحول و ارتقای ساختاری جدید و حمایت وزارت جهاد کشاورزی است.

🔹رسول جلیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این دیدار بر لزوم توانمند سازی ساختار نظام دامپزشکی در استان تاکید و اظهار کرد: یکی از نهادهای اثرگذار در ساختار، مدیریت و تبیین جایگاه دامپزشکی، سازمان نظام دامپزشکی است که نقش مهمی در تامین امنیت و سلامت غذایی جامعه دارد.

🔸جلیلی حمایت از بخش دامپروری استان را جزو اهداف و سیاستهای سازمان عنوان کرد و افزود: نظام دامپزشکی نیز در کنار سازمان دامپزشکی، نقش ارزنده ای در ارتقای بهداشت عمومی، سلامت و كنترل، پيشگيري و مبارزه با بيماري‌هاي دامي و همچنبن توسعه پايدار و سرمايه گذاري در بخش دام را دارد و ما آماده هر گونه همکاری از نظر تجهیز زیر ساختها و حمایتهای لازم هستیم.

🔹در ادامه بهرامی رییس نظام دامپزشکی استان نیز به تبیین برنامه ها و اقدامات انجام شده و تنگناها و مشکلات موجود بر سر راه توسعه نظام دامپزشکی استان پرداخت.