انتشار : 1399/02/06 بازدید : 462

پیام روسای نظام دامپزشکی استان‌ها به مناسبت روز جهانی دامپزشکی

روسای دامپزشکی سراسر کشور به مناسبت فرا رسیدن آخرین شنبه ماه آوریل، روز جهانی دامپزشکی پیام مشترکی ارسال نمودند.

متن این پیام بدین شرح است:

به نام خدا
“Environmental protection for improving animal and human health.”
▫️هموطنان گرامی ، همکاران عزیز
آخرین شنبه ماه آوریل برابر با ششم اردیبهشت ماه 1399 با نام روز جهانی دامپزشکی بهانه‌ای است برای یادآوری خدمات و زحمات دامپزشکان در همه رده‌ها و آنچه آنان برای ارتقا و اعتلای بهداشت انسان‌ها و حفظ سلامت حیوانات انجام می‌دهند.
▫️بدون شک سلامت انسان‌ها، حیوانات و محیط زیست در ارتباطی نزدیک با یکدیگرند و در این میان دامپزشکان در نقش خود به عنوان مدافعین سلامت و رفاه حیوانات، مسئولیتی خطیر و همچنین فرصتی برای محافظت از محیط زیست برای آیندگان دارند.

▫️نقش بی‌بدیل دامپزشک در کاهش مقاومت دارویی، مقابله با انواع بیماری‌های حیوانی و پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان بر کسی پوشیده نیست و حضور همکاران و انجام وظیفه خطیر حفظ و حراست سلامت دام و فرآورده‌های دامی از مزرعه تا سفره (زنجیره تولید فراورده‌های با منشأ دامی خوراکی و غیرخوراکی ) آسودگی و امنیت غذایی را برای جهانیان به ارمغان می‌آورد.

▫️این روز فرصتی است تا به همگان یادآوری کنیم خدمتگزاران عرصه دامپزشکی، دوشادوش پزشکان در جبهه مبارزه با عوامل بیماری‌زا درکنار آنان هستند.
شعار امسال روز جهانی دامپزشکی، مبین این است که پیشگیری مهمترین عامل در کاهش بروز و شیوع بیماری‌هاست و هوشیاری و پیشگیری از بروز تغییرات آب و هوا، تغییرات غیرمتعارف رفتار بین انسان و طبیعت و حیات وحش مهمترین عامل در ممانعت از بروز بیماری‌های نوپدید و بازپدید است.

▫️جا دارد در اینجا به همکاران عزیز خود که این روزها خالصانه، هرگونه انتقال بیماری کرونا از انسان به حیوان را رصد کرده و با اقدامات بهداشتی، امنیت روانی و بهداشتی را به ارمغان می‌آورند خدا قوت عرض نماییم.
با تبریک این روز به تمامی سربازان خط مقدم جبهه بهداشت و سلامت ایران عزیز، دامپزشکان و پیرادامپزشکان گرامی، خانواده بزرگ نظام دامپزشکی منسجم تر از گذشته، متحد و استوار، امیدوار به آینده، در راه دست‌یابی و ارتقاء جایگاه ویژه دامپزشکی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

▫️در خاتمه یادآور می‌شویم نظام دامپزشکی خانه اول و آخر حرفه‌ای تمام دانش‌آموختگان دامپزشکی است و ما معتمدان شما در این خانه، دلگرم به کمک‌های معنوی شما.
ما را  در راهمان یاور و همراه باشید.
📍روزتان مبارک، سلامت باشید و برقرار