انتشار : 1399/09/26 بازدید : 1081

پیشنهاد اصلاح آیین نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرفه دامپزشکی

وزارت جهاد کشاورزی به استناد ماده (۲۵) قانون تشکیل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران (مصوب ۱۳۷۶) پیشنهاد اصلاح آیین نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرفه دامپزشکی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» پیشنهاد اصلاحیه آیین نامه رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه ای شاغلان حرفه دامپزشکی - مصوب ۱۳۸۲/۸/۱۰ - که متناسب با نیازهای روز جامعه شاغلان و بهره مندان از خدمات جامعه دامپزشکی کشور تهیه و تدوین شده، با هدف منسجم نمودن سیستم های نظارت بر عملکرد فعالان این حوزه و همچنین بهره گیری از سامانه های الکترونیکی، جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه شده است.

به موجب اصلاحیه مذکور، حرفه دامپزشکی شامل آن دسته از فعالیت های دامپزشکی می شود که در جهت تأمین، حفظ و ارتقای سطح بهداشت و درمان دام و یا مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام به منظور کاهش ضایعات، افزایش تولیدات، تأمین کیفیت و بهداشت فرآورده های دامی و اعتلای سطح بهداشت عمومی جامعه، توسط شاغلان حرفه دامپزشکی در مراکز موضوع ماده (۲) قانون افزایش بهره وری و واحدهای ذیل صورت می گیرد.

همچنین مطابق اصلاح ماده (۲) این آیین نامه، شاغلان حرفه دامپزشکی شامل مراکز موضوع ماده (۱) و کلیه دانش آموختگان دوره های دکترای عمومی و تخصصی، کاردانی و کارشناسی دامپزشکی و نیز سایر رده های دارای مجوز قانونی وفق قانون تأسیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران - مصوب ۱۳۷۶ - می گردد.

اصلاح درجه بندی تخلفات مندرج در ماده (۵) آیین نامه، اصلاح مواد مربوط به روند رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی و شرایط اعمال مجازات های موضوع ماده (۳۰) آیین نامه، از دیگر موارد مندرج در اصلاح آیین نامه یاد شده است.

 

دریافت فایل پیشنویس