انتشار : 1399/11/20 بازدید : 1005

با حضور رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران به صورت ویدئو کنفرانس: افتتاح بیمارستان مجهز دامپزشکی در آمل

همزمان با دهه فجر بیمارستان مجهز دامپزشکی در آمل، با حضور دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا. و دکتر گلپایگانی رئیس شورای نظام دامپزشکی استان بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

در این مراسم که ظهر روز یکشنبه ۱۹ بهمن‌ماه برگزار شد، دکتر صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی ضمن تقدیر از توجه و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بخش سلامت به ویژه در حوزه دام‌های کوچک و حیوانات همراه، به اهمیت و نقش دامپزشکی در جامعه اشاره و افتتاح همزمان این طرح با سایر پروژه‌های حوزه کشاورزی و رونمایی از واکسن کووپارس توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم ‌سازی رازی را مایه خرسندی و مباهات حرفه دامپزشکی دانست.

🔹در ادامه مراسم دکتر گلپایگانی رئیس شورای نظام دامپزشکی استان مازندران نیز که از طریق ویدئو کنفرانس در مراسم حضور داشت در سخنانی، به گسترش مفهوم سلامت واحد «One health» و ارتباط سلامت جامعه و اکوسیستم حیات و توجه جهانی به این مفهوم در ایجاد بورسهای تخصصی به نقش کلینیکهای دامپزشکی به ویژه درمانگاههای اختصاصی حیوانات همراه در کشور به منظور ارتقا رفاه و بهداشت عمومی اشاره کرد و خواستار توجه هرچه بیشتر مسئولین به سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان شد.

🔸وی توجه بیشتر به کیفیت و ارتقاء استانداردهای ساخت و ساز و ارائه خدمات بهینه بیمارستانی را از جمله اقدامات مهم دوره چهارم شورای نظام دامپزشکی استان برشمرد.

رییس نظام دامپزشکی مازندران افزود؛ در دوره اخیر شورای نظام دامپزشکی استان مجوز تأسیس و بهره برداری ۳ بیمارستان مجهز دامپزشکی را صادر نموده و ۲ بیمارستان دیگر نیز در مرحله ساخت می‌باشند که امید است با تکمیل بهره‌برداری آنها در آینده نزدیک شاهد ارتقاء استاندارهای بهداشتی لازم در ارائه خدمت رسانی به مردم عزیز باشیم.

🔹شایان ذکر است در مراسم افتتاح این بیمارستان که به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی با تعداد نفرات محدود برگزار شد، رئیس دانشگاه فناوری‌های نوین آمل، مقامات و نمایندگان شهرستانی و برخی اعضای شورای نظام دامپزشکی مازندران حضور داشتند.

🔸گفتنی است این بیمارستان در زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع و در سه طبقه در مرکز شهر آمل احداث شده است.