انتشار : 1401/03/14 بازدید : 162

مدافع تمام قد همکار صدمه دیده هستیم/ از دستگاه قضایی انتظار جدی در برخورد شدید با عامل یا عاملین حادثه را دارم

رئیس شورای نظام دامپزشکی خراسان رضوی گفت: مدافع تمام قد همکار صدمه دیده هستیم و از دستگاه قضایی انتظار جدی در برخورد شدید با عامل یا عاملین حادثه را دارم.

فاخته- پس از ضرب و شتم دکتر «بهزاد قیصری رمضانیان»، دامپزشک و متخصص مامایی در کشتارگاه صنعتی دام مشهد که ناظر بر جلوگیری از ذبح دام های مولد و آبستن در این مجموعه بود، دکتر غلامرضا قنبری در گفتگو با فاخته از پیگیری ویژه برای برخورد با عامل یا عاملین این اقدام خبر داد و گفت: حکم جلب فرد خاطی نیز اخذ شده است.

وی عنوان داشت: از زمانی که از ماجرا با خبر شدم به طور جدی پیگیر حال دکتر قیصری بودم و منتظر هستیم تا نظریه پزشکی قانونی هم اعلام شود و در زمینه این حادثه با مسئولین قضایی استان مکاتباتی انجام شده و تماس های تلفنی نیز بعد از آن انجام دادم تا به هر نحو ممکن، تسریع در رسیدگی به این تخلف صورت پذیرد.

رئیس شورای نظام دامپزشکی استان گفت: دامپزشکی استان هم در کنار ماست چرا که اعتقاد دارم اگر به وظایف دامپزشکی در محیط کشتارگاه خدشه وارد شود و پاسخی به متخلفان داده نشود قطعا در آینده ای نه چندان دور، ناظر بخش دولتی هم از این اقدامات مخاطره آمیز سودجویان در امان نخواهد ماند و طی بررسی هایی که انجام دادیم مشخص شده که پشت پرده این اقدام نامبارک، احتمالا افراد مختلف از جمله برخی دلالان گوشت هستند که سعی دارند تا ضوابط و مقررات سلامت گوشت را به نفع خود تفسیر کنند.

قنبری در پاسخ به این سئوال که چه کنیم تا دیگر شاهد چنین رفتارهای خطرناکی در برخورد با دامپزشکان در چنین محطی هایی نباشیم گفت: طبیعتا محیط کشتارگاه یک محیط امن و عادی نیست و لذا ما باید دفاع از حقوق و جایگاه همکاران خود را جدی بگیریم و مسئولین قضایی را نیز در این زمینه حساس کنیم.

او خاطرنشان کرد: اگر همکار مسئول فنی ما در کشتارگاه، از ترس اینکه با چنین رفتارها و تهدیدهایی روبرو شود نتواند کار و نظارت خود را به درستی انجام دهد قطعه امنیت غذایی جامعه دچار خدشه خواهد شد و لذا ورود جدی تمام نهادهای اجرایی و قضایی در استان و کشور برای حمایت از دامپزشکان  و سایر رده ها در چنین محیط هایی از الزامات است چرا که غیر این باشد مساله نظارت ما هم خدشه دار شده و سلامت جامعه دچار اشکال می شود.

قنبری در پایان مجددا یادآوری کرد: احتمالا پشت صحنه ضرب و جرح همکاران ما در کشتارگاه ها عوامل اصلی نظیر برخی دلال های گوشت هستند و یک فرد یا کارگر کشتارگاه را نمی توان عامل اصلی این ماجرا دانست و برخی از واسطه ها به دنبال امتیازگیری در کشتارگاه ها هستند تا سلامت و بهداشت گوشت را آنگونه که خودشان می خواهند تعریف کنند.

به گزارش فاخته در زمان تنظیم این گزارش، نظام دامپزشکی استان بیانیه ای نیز در این خصوص به شرح زیر صادر کرد:

همکاران ارجمند

اعضای محترم نظام دامپزشکی استان خراسان رضوی

با ابراز تاسف از اهانت و آسیب پیش آمده طی ضرب و شتم همکار عزیز مستقر در کشتارگاه صنعتی مشهد، نظام دامپزشکی استان ضمن محکوم کردن این اتفاق ناخوشایند، و حمایت جدی از ایشان و تمامی همکاران وظیفه شناس فعال در عرصه دامپزشکی که در جهت بهداشت دام ‌،امنیت غذایی و تضمین سلامت مردم اهتمام میکنند، خواستار پیگیری و پشتیبانی نهادهای دولتی مرتبط و همچنین برخورد قاطع مقام محترم قضایی با فرد یا افراد خاطی که مرتکب این واقعه شده اند‌، می باشد.

نظام دامپزشکی خراسان رضوی