انتشار : 1401/05/04 بازدید : 285

عزم جدی برای توسعه و حمایت از بخش خصوصی دامپزشکی

در نخستین کارگروه ویژه اجرایی دو سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و سازمان دامپزشکی کشور، راهکارهای توسعه و حمایت از بخش خصوصی دامپزشکی و رفع موانع موجود بررسی شد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی این کارگروه با همراهی و خوشامدگویی دکتر زارعی رییس سازمان نظام دامپزشکی در دقایق ابتدایی آن و حضور آقایان دکتر ویشته معاون تشخیص و درمان و دکتر رضاییان زاده معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، دکتر جعفری معاون سازمان نظام دامپزشکی، دکتر سلامتی، رییس نظام دامپزشکی استان تهران و دکتر مهدی پور مدیر حوزه ریاست سازمان نظام دامپزشکی در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این کارگروه موضوعاتی از جمله ماده ۱۹ آئین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی، وضعیت اشتغال و مشکلات مسئولین فنی بهداشتی، ماده ۲ قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی و ماده ۵ قانون نظام جامع دامپروری کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان نیز مقرر شد کمیته‌های اجرایی تخصصی‌تر در خصوص مواد مطروحه و اجرای مصوبات آن در اولین فرصت تشکیل شود.

 

شایان ذکر است کارگروه تخصصی مشترک دو سازمان در پی دیدار و گفت و گوی هفته گذشته روسای دو سازمان و تأکید آنان بر تشکیل کمیته‌های تخصصی در سطح معاونین و مدیران دو سازمان در راستای توسعه و حمایت بیش از پیش از بخش خصوصی دامپزشکی و ارائه راهکارهایی به منظور برون رفت از موانع موجود تشکیل شده است.