دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 24 مهر 1397
Menu
دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه صندوق با سازمان نظام دامپزشكی كشور
نوشته شده توسط: shadabi در 1395/04/15 12:29:03 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 1156
[AUTHOR]الف ـ شرایط متقاضیان معرفی شده
?.       معرفی متقاضیان به صندوق از سوی سازمان مربوطه برای صندوق تعهدی ایجاد نمی‌نماید مگر اینكه از سوی صندوق واجد شرایط شناخته شوند.
?.     سن متقاضیان باید بین ?? تا حد اكثر ?? سال باشد (كارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای اشخاص مذكر الزامی است.)
?.     از معرفی اشخاصی كه به نحوی مشغول به كار یا بازنشسته یا مستمری بگیر می‌باشند خود داری گردد.
?.     متقاضیان باید انگیزه، توانایی (جسمی، ذهنی و مدیریتی) و مهارت‌های لازم (دانشگاهی) جهت راه‌اندازی كسب و كار مورد نظر را داشته باشند و طرح مورد نظر را ارائه نمایند.
?.     ارائه مجوز از دستگاه ذیصلاح جهت انجام كسب و كارهایی كه نیاز به مجوزهای خاص دارند الزامی است.
?.     تسهیلات به فارغ‌التحصیلان رشته‌های دامپزشكی سال ???? به بعد كه عضو سازمان نظام دامپزشكی (صندوق تعاون رفاه سازمان) باشند قابل پرداخت می‌باشد.
?.     پرداخت تسهیلات تا سقف یكصد ملیون ریال جهت تجهیز و تهیه امكانات مورد لزوم آزمایشگاهی و سرمایه در گردش با دوره بازپرداخت یكساله قابل قبول می‌باشد.
?.     تقاضای تسهیلات برای زنانی كه عضو سازمان نظام دامپزشكی و خود سرپرست و یا دختران مجرد می‌باشند و با كارت عضویت قابل برسی می‌باشد.
?.     شورای نظام استان خارج از تفاهم‌نامه به هیچ عنوان نباید افراد را برای دریافت تسهیلات به صندوق معرفی نمایند.
ب ـ نحوه پرداخت تسهیلات و گردش كار
?.       به مشاغل خانگی با توجه به نیاز اخذ پروانه و مغایرت با قانون نظام دامپزشكی تسهیلات پرداخت نمی‌گردد.
?.     سقف پرداخت تسهیلات برای مشاغل خود اشتغالی حد اكثر ??? ملیون ریال می‌باشد با توجه نوع طرح‌های ارائه شده كه مورد تأیید صندوق قرارگرفته است پرداخت می‌گردد.
تبصره ?ـ‌ سقف پرداخت تسهیلات برای طرح‌های كارفرمایی تا ??? ملیون ریال با توجه به نوع طرح می‌باشد.
تبصره ?ـ طرح‌های كارفرمایی، طرح‌هایی به غیر از اشخاص وام گیرنده ? یا ? نفر دیگر نیز با توجه به مبلغ وام مشغول به فعالیت می‌شوند.
?.     طرح‌های متقاضیان ابتدا به شورای نظام استان ارائه و پس از برسی و تأیید به صندوق استان معرفی می‌گردد.
?.     شورای نظام استان افراد واجد شرایط فوق‌الذكر را بر اساس فرم‌های ارائه شده (مشخصات افراد و طرح كسب و كار برسی شده) و با رعایت سهم اعتبار هر شهرستان به صندوق استان مربوطه معرفی می‌نماید.
?.     مدیر صندوق در استان بر اساس ضوابط و دستورالعمل اجرایی، مصاحبه تلفنی، حضوری و بازرسی محلی و استعلام بیمه را برای تأیید انگیزه و توانایی متقاضی معرفی شده انجام می‌دهد. (چنانچه متقاضی واجد شرایط نباشد صندوق كتبا ًبه سازمان اعلام می‌نماید تا سازمان افراد جایگزین را به صندوق معرفی نماید.)
?.     صندوق استان می‌توان در صورت نیاز از رئیس شورای نظام استان دعوت تا نسبت به ارائه توضیحات در خصوص پرونده متقاضیان اطلاعات لازم را كسب نمایند.
?.     مدیر صندوق در استان پس از تأیید افراد، طرح كسب و كار متقاضیان ا مورد ارزیابی قرار داده و كارشناس استان بر اساس ارزیابی طرح مبلغ تسهیلات پرداختی را تعیین نماید.
?.     دوره تنفس و بازپرداخت تسهیلات مطابق با دستورالعمل اعطای تسهیلات می‌باشد.
?.     در صورتی كه متقاضی برای اجرای كسب و كار پیشنهادی نیاز به خرید وسیله نقلیه كاری از قبیل جیپ، لندرور یا وانت را داشته باشد كه به تأیید شورای نظام استان هم رسیده باشد با ترهین سند خودرو به نام صندوق به همراه بیمه بدنه ? ساله بلامانع می‌باشد.
??.    تسهیلات بالاتر از یكصد ملیون ریال، به ازای هر یكصد ملیون ریال ارائه لیست بیمه یك نفر الزامی می‌باشد.
??.   مدیر صندوق در استان طرح‌های كسب و كار چند نفره (كارفرمایی) و بالاتر از ??? ملیون ریال را پس از برسی‌های مذكور برای تصویب و ارزیابی‌های نهایی، به دبیرخانه كمیته عالی اشتغال ارسال می‌نماید
تبصره ?ـ مخترعین و مبتكرین با معرفی سازمان دارای اولویت می‌باشند.
??. بازرسی پس از پرداخت به صورت ?ماه یك‌بار جهت نظارت توسط شورای نظام استان انجام شده و گزارش‌های آن كتباً به صندوق اعلام می‌گردد.
??. پس از پرداخت تسهیلات در وجه متقاضیان، صندوق لیست آن را به سازمان منعكس می‌نماید.
تبصره?ـ وثایق مورد قبول طبق دستورالعمل اجرائی اعطای تسهیلات می‌باشد.
??. موارد خاص در كمیته مشترك به تصویب می‌رسد.
??.اعضای كمیته شامل معاونت اعتبارات و تسهیلات، سرپرست مدیریت معاملات و تسهیلات، مدیریت حقوقی و نماینده تام‌الاختیار سازمان می‌باشند.print
نظر جدید ...
Sort by: