دات نت نیوک
جمعه، 3 اسفند 1397
Menu
انقلاب در دامپزشکی با «هنر هشتم»
نوشته شده توسط: mdvetmed در 1397/06/24 03:33:02 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 349
[AUTHOR]


فاخته نیوز– در طول حیات بشتری، هر قوم یا ملتی که توانسته باشد نماد جدیدی از تمدن را در قالب یک هنر معرفی و در آن تبحر پیدا کند به طرز گسترده ای اراده و تسلط خود را بر دیگر اقدام و ملت ها تحمیل نموده است.

 

در زمان های دور امپراطوری های ایران، روم و مصر و یونان با تبحر یافتن در هنرهایی نظیر؛ پیکره تراشی، ادبیات، شعر و فلسفه بر دیگر اقوام سلطه پیدا کردند و در طول ده ها سال پس از جنگ های جهانی نیز استعمارگران آمریکایی و اروپایی با استفاده از سینما و تئاتر و تلویزیون به عنوان هنر هفتم سلطه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی خود بر دیگر ملل را از طریق القای مفاهیم و تفکرات و الگوهای مورد نظر خود را بر دیگر ملل تحمیل می کردند و در قرن جدید هنر هشتم تحت عنوان مهندسی فکر و اراده«Mind Engineering»  در اختیار قدرت های بزرگ قرار گرفته است و آنها با استفاده از این هنر جادوگونه بر بینش و احساس و اراده ی دیگر ملت ها مسلط می شوند.

 

این علم که بر چهار اصل اطلاعات، ارتباطات، احساسات و هوشمندی استوار است به مانند جادوی سحرکننده ی عقل و احساس عمل می کند. صاحبان این دانش با استفاده هوشمندانه و هنرمندانه از علوم پیشرفته بویژه در عهدهای جامعه شناسی، روانشناسی، تاریخ و … و درآمیختن آنها با فنآوری های نوین می توانند در هر نقطه از جهان که تمایل داشته باشند سرنوشت ملت ها را به نفع خود تغییر دهند و انقلاب های رنگی به راه بیندازند یا بازارهای تجاری و سرمایه های مادی و معنوی کشور را به تسخیر خود درآورند و انگیزه مردم برای رسیدن به استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و حتی میل آنها برای دفاع از آب و خاک وسرزمین وطن را تخریب کنند.

 

آشنایی با این دانش شگفت انگیز بویژه برای مدیران سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از اهمیت حیاتی برخوردار است و متقابلا غفلت از آن می تواند فجایع جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

 

با استفاده از علم هنر هشتم می توان نقاط  قوت، ضعف، تهدیدها و فرصت ها را در هر مجموعه ای از جمله در یک جامعه بزرگ مورد شناسایی قرار داد و به پیشرفت و پویایی مستمر دست پیدا کرد و متقابلا از نزول و فروپاشی آن جلوگیری کرد.

 

در دنیای امروز ارکان اصلی پیشرفت و توسعه بر محورهای آگاهی، برنامه ریزی، تفکرمداری، مشارکت طلبی، اعتمادسازی و هوشمندی استوار شده است. با بکارگیری هنر هشتم می توان هر یک از موارد فوق را در یک چارچوب علمی مشخص طراحی کرد.

 

در هنر هشتم راه های جلب اعتماد مخاطبان و همراه سازی آنها با اهداف مورد نظر به صورت علمی تعریف شده و راه های هم افزایی و افزایش بهره وری مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

 

تمامی این امور در چارچوب یک دکترین متکی بر هشت اصل آگاهی رسانی، فرهنگ سازی، منزلت آفرینی، آینده نگری، تصویرسازی، بحران ستیزی، حساسیت آفرینی و شبکه سازی به پیش برده می شود.

 

در دامپزشکی نیز می توان علیرغم تمام بحران ها در حوزه های مختلف داخلی و خارجی، اعم از بیماری ها، کمبودها، نقص ها، تفرق آرا و … با استفاده و نیز نهادینه کردن هنر هشتم و تکیه بر اصول هشتگانه ذکر شده بر بسیاری از مشکلات فائق آمد.

 

بی شک دوران مدیریت سنتی بر سازمان ها و از جمله دامپزشکی به سرآمده و دوران نوینی از کاربر محوری یا مخاطب سالاری پیش رو قرار گرفته که موفقیت سازمان (منظور، فقط سازمان دامپزشکی در بخش دولتی نیست) دامپزشکی در تمامی بخش های دولتی و غیر دولتی در گرو مخاطب شناسی و نیز محور قراردادن اصول بالاست.

 

آنچه امروز در بعضی گروه های مجازی و غیرواقعی به عنوان نارضایتی از بخش های مختلف دامپزشکی دیده می شود نتیجه عدم توجه به هنر هشتم و ارکان هشتگانه بالاست و ضرورت توفیق در این علم و حرفه و ایجاد انقلابی سازنده و متعالی، گرایش هرچه بیشتر و روزافزون به هنر هشتم است.
print
نظر جدید ...
Sort by: