دات نت نیوک
جمعه، 3 اسفند 1397
Menu
ايران در رشته فارماکولوژي دامي به پيشرفت هاي قابل توجهي دست يافته است
نوشته شده توسط: shadabi در 1395/03/12 12:05:59 ب.ظ
تعداد بازديدکنندگان: 2206
[AUTHOR]


سيدمحمد فقيهي روز پنجشنبه در حاشيه برگزاري سومين کنگره بين المللي فارماکولوژي دامپزشکي در دانشگاه شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در سال هاي گذشته رشته فارماکولوژي در مقطع دکتراي عمومي در دانشگاه هاي کشور تدريس مي شد اما هم اکنون در مقطع دکتراي تخصصي در دانشگاه هاي کشور دانشجو پذيرش مي شود.

وي ادامه داد: با وجود توفيقات خوبي که در اين رشته حاصل شده اما کمبود مواد و ابزارهاي موردنياز اين رشته، محدوديت ها و مشکلاتي را در امر پژوهش و تحقيقات دانشجويان و محققان ايجاد کرده است.

فقيهي تصريح کرد: بيشتر ابزار و امکانات موردنياز اين رشته از خارج کشور وارد مي شود که به دليل تحريم و قيمت بالا، اين مواد به سختي در سال هاي اخير تامين شده است.

اين استاد دانشگاه تهران در ادامه سطح علمي سومين کنگره بين المللي فارموکولوژي دامي به ميزباني شهرکرد را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: مقالات ارائه شده و حضور تعداد قابل توجهي از محققان خارجي و داخلي در مقايسه با دوره هاي گذشته، سطح علمي اين کنگره را ارتقا بخشيده است.

فقيهي، برگزاري کنگره هاي بين المللي را عامل موثري در توسعه علمي کشور دانست و اظهار کرد: حضور محققان خارجي درکشور در معرفي قابليت ها و توانمندي هاي ايران نقش مهمي دارد و سبب مي شود تا تبادلات علمي محققان با يکديگر بيشتر و بهتر انجام گيرد.

به گزارش ايرنا، سومين کنگره بين المللي فارماکولوژي دامي از روز چهارشنبه پنجم خردادماه به مدت سه روز دردانشگاه شهرکرد در حال برگزاري است.

اجراي 12 سخنراني اصلي، 28 سخنراني جنبي، 10 سخنراني تخصصي، برگزاري چهار کارگاه آموزشي و برپايي نمايشگاه تخصصي از ديگر برنامه هاي سومين کنگره بين المللي فارماکولوژي دامي است.
print
نظر جدید ...
Sort by: