دفتر امور عضویت

منتشر شده در ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ | بازدید : 2708 بار

امور عضویت

این بخش از معاونت آموزش وظیفه نظارت بر روند بارگذاری مدارک مورد نیاز، ثبت‌نام و صدور کارت اعضای محترم را بر عهده دارد.

تمامی فارغ‌التحصیلان در مقاطع مختلف از کاردانی تا دکترای تخصصی در صورت داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با دامپزشکی می‌توانند به عضویت سازمان نظام دامپزشکی درآیند.

رشته‌های مرتبط در مقاطع مختلف دامپزشکی عبارتند از:

  • مقطع کاردانی:

کاردانی دامپزشکی، کاردانی بهداشت فرآورده‌های دامی و....

  • مقطع کارشناسی

علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، انگل شناسی دامپزشکی، بهداشت مواد غذایی با منشاء دامی و....

  • کارشناسی ارشد

علوم آزمایشگاهی دامپزشکی و......

  • دکترای حرفه‌ای دامپزشکی
  • دکترای تخصصی دامپزشکی*

*برای عضویت فارغ‌التحصیلان داکترای تخصصی دامپزشکی فقط آن دسته از عزیزانی که مقطع تحصیلی قبلی آن‌ها (دکترای حرفه‌ای دامپزشکی، کارشناسی ارشد دامپزشکی) مرتبط با رشته دامپزشکی می‌باشد قادر به عضویت در سازمان نظام دامپزشکی خواهند بود و در صورتی که مقطع قبلی دانش‌آموخته دکترای تخصصی دامپزشکی با رشته‌های غیر دامپزشکی باشد امکان عضویت وجود ندارد.

کلیه دانش‌آموختگان رشته مرتبط با دامپزشکی می‌توانند بلافاصله پس از فراغت از تحصیل و گرفتن مدرک موقت فراغت از تحصیل به عضویت سازمان نظام دامپزشکی درآیند. در مورد آقایانی که مشمول خدمت نظام وظیفه هستند با توجه به اینکه دانشگاه محل تحصیل تا زمان اتمام طرح نیروی انسانی و خدمت نظام وظیفه، مدرک فراغت از تحصیل به آن‌ها ارائه نمی‌دهد این عزیزان می‌توانند با تسلیم یک درخواست عضویت و پس از استعلامی که سازمان نظام دامپزشکی از دانشگاه محل تحصیل آن‌ها به عمل می‌آورد بلافاصله پس از فراغت از تحصیل به عضویت سازمان نظام دامپزشکی درآیند.

شرايط عمومي، فني و تخصصي اعضاي حقيقي و حقوقی سازمان براي فعاليت و ارائه خدمات فنی دامپزشكي و سطح كيفيت كارهاي مرتبط، در مقاطع يا دوره زماني معين بر اساس سیاست‌ها، ضوابط و دستورالعمل‌های مرتبط مورد بررسي، تعیین صلاحيت و در صورت اخذ امتیاز لازم تأييد خواهد شد.