پیام تبریک رئیس سازمان نظام دامپزشکی بمناسبت روز داروساز

منتشر شده در ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ | بازدید : 225 بار

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در پیامی روز بزرگداشت مقام داروساز و حکیم محمدبن زکریای رازی را به جامعه داروسازان کشور تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا، دکتر حامد زارعی در متن این پیام آورده است:

 

 

بسمه تعالی

یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکْرُهُ شِفآءٌ

نام محمد بن زکریای رازی و زادروز این حکیم الهی در پنجم شهریور ماه هرساله خاطره سپاس از عزیزان داروساز را در اذهان متبادر می‌سازد.

این روز فرصت مناسبی برای ارج نهادن به مسئولیت خطیر و مهم جامعه داروسازان در نظام سلامت کشور در زمینه ارتقای سطح سلامتی و بهبود کیفیت زندگی مردم است.

پس از گذشت قرن‌ها از درخشش طب و داروسازی در جهان اسلام، در حالی جایگاه داروسازی و پایه‌گذار آن رازی بزرگ را گرامی می‌داریم که پژوهشگران کشورمان در عرصه علوم دارویی به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند.

تلاش‌های خستگی‌ناپذیر در راه دستیابی به اهداف مقدس نظام سلامت و ارائه محصولات باکیفیت و متنوع محصولات دارویی به بیماران و نیز کسب مرجعیت علمی دارویی در جهان از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که باید سرلوحه کارها قرار گیرد.

اینجانب روز بزرگداشت مقام داروساز و حکیم محمدبن زکریای رازی را به جامعه داروسازان کشور خصوصا همکاران دامپزشکی که در حوزه داروسازی در کارخانجات دارویی، تولیدات داروهای دامی و انسانی فعالیت دارند و سلامت جامعه انسانی و دامی را رقم می‌رنند تبریک عرض می‌کنم، همچنین ضمن تبریک به همکارانمان در انجمن‌ها و تشکل‌های حوزه دارویی عاقبت به خیری، سلامتی و توفیقات علمی را از خداوند متعال برای همگان خواستارم.

 

دکتر حامد زارعی

رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران